PL

Early Birds je kapelou výraznej poľskej speváčky, skladateľky a textárky. Charizmatický hlas Martyny Kwolekovej sa mieša s virtuóznymi sólami jednotlivých nástrojov v jemných a upokojujúcich skladbách. Skupina debutovala albumom Świt na slovenskej značke Hevhetia.

Jedinečná kombinácia hudobníkov rôznych žanrov, interpretujúcich originálne kompozície kapelníka maximálne prirodzene a muzikálne. 

Slovenská klaviristka a skladateľka v tomto roku debutovala albumom “Cracow”. Nahrala spolu s poľským kontrabasistom Wojciechom Szwugierom a poľským bubeníkom Piotrom Skrzyńskim.
 

Gregorz Karnas je poľský jazzový spevák, ktrorý v rokoch 2006 a 2007 dostal ocenenie Grand Prix of Jazz na súťažiach v Belgicku a Francúzsku. Študoval na prestížnom Jazz Institute v Katowiciach.

Zbigniew Namysłowski je svetoznámy poľský hráč na saxofón. Patrí do skupiny jazzových hudobníkov, ktorí pestujú hudobnú kultúru a tradíciu svojej rodnej krajiny.  Jeho záujem o poľský folklór je známy aj za poľskými hranicami. Kohokoľvek sa spýtate na poľský jazz, vždy budete počuť: „Áno, Zbigniew, to je ten čo mixuje jazz a folklór“.

Hosťujúcou krajinou Jazz Plays Europe v roku 2011 je Holandsko. Sedem hudobníkov z európskych krajín v Amsterdame nacvičil vlastný repertoár, s ktorým odohrajú 7 koncertov v 7 európskych štátoch. Prvý koncert bude na Slovensku, na Bratislavských jazzových dňoch.

Klavíristka Jana Bezek interpretuje vlastné kompozície - jazz a klasickú hudbu. 

Speváčka a skladateľka Grażyna Auguścik je prvou dámou world music jazzu. Poľská rodáčka už sedemnásť rokov žije v Chicagu, a vystupuje predovšetkým na americkej pôde. Jej spev je neortodoxným jazzovým dobrodružstvom na málo zmapovaných hudobných územiach.

Fenomenálna speváčka Aga Zaryan predstavuje v rámci histórie jazzu to najlepšie pre dnešné publikum: pokračuje v tradíciách umelkýň ako Shirley Horn, Carmen McRae, a Joni Mitchell. Aga Zaryan posledné tri roky po sebe sa stala speváčkou roka v čitateľských anketách časopisu European Jazz. Je obľúbená a uznávaná pre svoj osobitý štýl, intímny prístup ku spevu, a ľahké, očarujúce frázovanie v matnej tónine.

Tomasz Stanko je renomovaný, svetoznámy poľský trubkár a skladateľ, pionier jazzovej avantgardy. V šesťdesiatych rokoch založil a viedol legendárnych Jazz Darings, neskôr bol kapelníkom vlastného kvarteta aj kvinteta, v obidvoch prípadoch moderných freejazzových skupín svetového významu.