2003

Miloslav Suchomel (1976) je jeden z najvýraznejších slovenských saxofonistov. Bol zakladateľom Elie Quartet, ktorá sprevádzala rôznych jazzových hudobníkov, ako Ľuboš Tamaškovič, Gabriel Jonáš, Dušan Húščava, Peter Lipa, Matúš Jakabčic, Juraj Bartoš a ďalší. Na festivale Juniors Jazz Krakow získal cenu najlepšieho inštrumentalistu. 

Nórska speváčka Karin Krog ktorá začala svoju úspešnú kariéru v 60. rokoch. Odvtedy spievala v takmer všetkých európskych krajinách, v Rusku, Číne, Indonézii, Austrálii, Japonsku a USA. V roku 1967 odišla do USA, kde na účinkovala s orchestrom Dona Ellisa, s ktorým aj nahrávala. V roku 1968 dostala cenu magazínu Down Beat ako talent roka. To ju vynieslo na jazzové výslnie a umožnilo jej záujem veličín ako s Dexter Gordon a Archie Shepp, s ktorými nahrávala. 

Američan Marcus Miller (1959) je jeden z najväčších žijúcich basgitaristov, ale slávu si získal aj ako producent, skladateľ a aranžér. Okrem basgitary hrá na basklarinete a saxofóne. Bol jeden z najväčších obľúbencov Milesa Davisa (albumy The Man With The Horn - 1981,  We Want Miles - 1982, Star People - 1983, Amandla - 1989), kompletne mu pripravil legendárny album Tutu (1986). 

Francúzsky trubkár Erik Truffaz (1960) patrí medzi najzaujímavejších predstaviteľov súčasného európskeho jazzu. Svojou mäkkou hrou pripomína Milesa Davisa. V svojich juniorských rokoch Truffaz vnímal rovnakou mierou rock, jazz aj tanečnú hudbu. Skoro začal experimentovať s elektronickou úpravou zvuku svojho nástroja.

Košická kapela J.F.R. (čo znamená o jazz - funk - rock) vznikla v roku 2002 premenovaním skupiny Electric Experience, účinkujúcej v košických kluboch od roku 1996, v ktorej sa vystriedalo veľké množstvo hudobníkov.

Gitarista Stano Počaji (1963) je neodmysliteľnou postavou slovenskej jazzovej scény. Spoluzakladal dnes už kultovú skupinu Bossa Noha, ktorá na scénu priviedla niekoľko významných jazzových osobností. 

Peter Lipa je na slovenskej profesionálnej scéne prítomný ako jazzový spevák od začiatku 70. rokov. Je aj skladateľ, organizátor, moderátor, manažér jazzového diania, dlhoročný dramaturg a promotér Bratislavských jazzových dní. 

Dvojica, ktorá patrí k pionierom kombinovania deejayského a živého hrania u nás. DeeM alias Miro Kubík sa uchytil ako deep houseový deejay v Prahe, kde hrával v kluboch Mecca, Le Clan a Radost FX. 

Victor Bailey (1960) je jeden z najrešpektovanejších svetových basgitaristov. Narodil sa vo Filadelfii v muzikantskej rodine, vyrastal priamo uprostred hudby a od detstva prejavoval nevšedný talent. Ako desaťročný začal hrať na bicie, ale prešiel na basgitaru a v priebehu troch mesiacoch už bol známa lokálna basgitaristická hviezda. Študoval na Berklee School Of Music v Bostone.

Svetoznámy perkusionista francúzskeho pôvodu. Jeho otec pochádza z Martiniku. Ako dieťa sa začal učiť hrať na gitare, neskôr - po návšteve rodného ostrova svojho otca - prešiel na perkusie. O niekoľko rokov sa presťahoval do Veľkej Británie a potom do USA, kde začiatkom 80. rokov dostal angažmán v skupine Milesa Davisa.