IL

Prvý festivalový večer bude headlinerom Avishai Cohen Trio. Avishai Cohen patrí jednoznačne medzi najlepších jazzových kontrabasistov sveta. Svoju hudobnú kariéru začínal tento izraelský hudobník v kapele Chicka Coreu, zahral si aj s menami ako Bobby McFerrin, Roy Hargrove, Herbie Hancock a mnohými ďalšími.

Shalosh je inštrumentálne klavírne trio, ktoré patrí k súčasnej generácii nových jazzových skupín, ktoré sa hýbu na žánrových hraniciach. Hudba tria je surová, akustická a progresívna, prekračuje štylistické hranice a definíciu. Počas štyroch rokov svojej činnosti izraelská skupina Shalosh zahrala neuveriteľných 250 medzinárodných koncertov..

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľna tento rok odštartujeme už 8. septembra. Na jazzovú rozcvičku pred veľkým festivalom vás pozývame do klubu Ateliér Babylon. Naše pozvanie prijala najslávnejšia izraelská jazzová kapela, sextet troch súrodencov Cohenovcov. Ako predkapelu sme vybrali domácu senzáciu Ľudové mladistvá.

Amit Friedman je hviezdnym súčasným izraelským hráčom na saxofón. Friedman je zároveň popredným skladateľom, ktorý do klasického jazzu mieša vplyvy hudieb Blízkeho východu.

Adam Ben Ezra je geniálnym hráčom na kontrabas. Nová jazzová hviezda má na Youtube desať miliónov videní, jeho talent pozvánkou na pozíciu predskokana potvrdili aj fusion stálice ako Pat Metheny, Victor Wooten, Richard Bona, a Mike Stern. Džezáky vám opäť prinesú superstar budúcnosti v čase hráčskeho, aj autorského rozkvetu.