2005

Založili v r.1998 speváčka Tokunbo Akinro a multiinštrumentalista Morten Klein. Momentálne ich kritici porovnávajú s držiteľkou Grammy, Norah Jones. 

Sayag Jazz Machine je dnes uznávanou skupinou, ktorá  ako live band vystupovala na viac ako 100 koncertoch vo Francúzsku a v zahraničí od vydania svojho prvého albumu "Testpressing".

Ako dieťa začínala hrou na klavír a navštevovala školské spevácke zbory. Vyštudovala herectvo na VŠMU ale napokon jej učaroval spev.

Príbeh SHO je príbehom hudby ľudí, ktorí vypestovali a starali sa o základ, podstatu latino-kultúry v mestskej a etnickej kultúre mesta New York. Komunita z East Side známa ako "El Barrio" je integrálnou časťou novej hispanskej kultúry v N.Y. a práve z tohto prostredia pochádza aj jadro súboru. 

Hiromi - pianistka a skladateľka sa narodila v Japonsku 1979. Od detstva sa venovala hre na piáno, často účinkovala aj s veľkými profesionálnymi orchestrami, vo svojich 14-tich rokoch koncertovala napr. aj s Českou filharmóniou v bývalom Československu.

Začínal s James Brownom. Pee Wee mal na starosti komponovanie a aranžmány a James písal texty. Jeden z ich spoločných počinov bol aj "Cold Sweat" - song, ktorý je často označovaný za zrodenie Funku.

Trúbkar, vokalista, skladateľ, hudobný skladateľ nar. 1975 v Arkansase, USA. Študoval klasickú trúbku na Ohio University pod vedením Larryho Griffina.

Hudobno tanečné zoskupenie "Los Remedios" sa pohybuje z medziach world - music. Hlavnými inšpiratívnymi zdrojmi sú flamenco a jazz, ale nebránia sa ani vplyvom Novej hudby 20. stor. 

Prišla do Európy, aby si rozšírila znalosti jazykov pri štúdiu súčasnej literatúry. Zvrat v jej živote prinieslo stretnutie so saxafonistom Jimom Tomlinsonom, ale jej život dostal skutočne iný smer, až keď sa stala jednou z najžiadanejších svetových jazzových speváčok.

Erik Rothenstein (1973) - najprv mu učaroval klarinet a neskor aj alt saxafón. Po bratislavskom Konzervatóriu pokračoval v štúdiách na Hudobnej univerzite v rakúskom Grazi.