3 Cohens Sextet

IL

Anat Cohen – klarinet / tenor saxofón
Avishai Cohen – trúbka
Yuval Cohen – soprán saxofón
Yonathan Avishai – klavír
Barak Mori – basgitara
Jeff Ballard – bicie

 

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľna tento rok odštartujeme už 8. septembra. Na jazzovú rozcvičku pred veľkým festivalom vás pozývame do klubu Ateliér Babylon. Naše pozvanie prijala najslávnejšia izraelská jazzová kapela, sextet troch súrodencov Cohenovcov. Ako predkapelu sme vybrali domácu senzáciu Ľudové mladistvá.

Hybnou silou fantastickej kapely 3 Cohens Sextet sú traja Cohenovci: Anat (tenor saxofón, klarinet), Yuval (soprán saxofón), a Avishai (trúbka). Najznámejším hudobníkom zo súrodeneckej trojice je trúbkár Avishai Cohen, ktorého hudobní kritici často prirovnávajú k Milesovi Davisovi. 

Súrodenci, ktorí vyrastali v Tel Avive, majú na svojom konte štyri štúdiové albumy, titulku jazzového magazínu Downbeat, a vypredané koncerty po celom svete. Avishai už u nás koncertoval, no rodinný band prináša na Slovensko prvý krát.

Najlepšie jazzové skupiny sa skladajú z hudobne aj nehudobne spriaznených duší. Vzácne rodinné kapely majú ešte o niečo viac - spoločnú intuíciu, ktorá presahuje gestá a slová. Je to istý druh telepatie, rodinná chémia je výrazná hlavne pri improvizačnej súhre.