Adam Ben Erza

IL

Adam Ben Ezra

Adam Ben Ezra je geniálnym hráčom na kontrabas. Nová jazzová hviezda má na Youtube desať miliónov videní, jeho talent pozvánkou na pozíciu predskokana potvrdili aj fusion stálice ako Pat Metheny, Victor Wooten, Richard Bona, a Mike Stern. Džezáky vám opäť prinesú superstar budúcnosti v čase hráčskeho, aj autorského rozkvetu.

Adam Ben Ezra je skladateľom, ktorý senzitívne kombinuje moderný jazz, rock, a world music. Pochádza z Tel Avivu, kde sa už ako dieťa ukázal ako nadaný multiinštrumentalista. Od piatich hral na husle, od deviatich na gitaru, neskôr pridal flautu, klavír, klarinet, a oud. Čaru zvuku kontrabasu prepadol v šestnástich, odvtedy je to jeho hlavný nástroj.

Tohtoročný album “Can’t Stop Running” síce nahrával s triom, ale na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa sa predstaví vo svojej najoriginálnejšej zostave. Sám.

ABE pomocou efektov a pedálov dokáže sám zahrať tak, ako keby znel malý orchester. Na fascinujúcich sólo koncertoch mladý virtuóz hrá nielen na kontrabas, ale aj rôzne iné nástroje. Okrem vlastných kompozícií dokáže nadchnúť divákov aj čarovnými coververziami.