Barbora Botošová and Friends

SK

husle - Barbora Botošová
druhé husle - Marek Konček
cimbal - Vladimír Homola
kontrabas , basgitara - Michal Šelep
bicie - Juraj David Raši
klavír - Emanuel Görči
gitara- Marko Marušić

sólisti:
akordeón - Marko Kukobat
kaval - Zhivko Vasilev
spev - Agata Siemaszko , Peter Adamov , Michaela Kaločai

Barbora Botošová, vnučka legendárneho virtuóza Jána Berkyho Mrenicu, je slovenská huslistka a interpretka zastupujúca predovšetkým žáner World Music a Ethno-Jazz. Nedávno vydala svoj debutový album s názvom "Colors of my Soul".

Rôznorodosť, emócie a pocity, hudobné fúzie, fantázia, vášeň, spájanie rôznych národných a folklórnych prvkov, rytmov a farieb - to všetko a omnoho viac, je vpísané do jej hudby. Farby svojej duše vám na festivale predstaví Barbora spoločne so svojou kapelou a hudobnými hosťami. Na koncerte zaznejú mnohé autorské skladby a aranžmány z čerstvo vydaného debutového albumu.

Na pódiu vystúpia taktiež renomovaní umelci pôsobiaci v žánri World Music ako Agata Siemaszko z Poľska, Zhivko Vasilev z Bulharska, Marko Kukobat zo Srbska, Peter Adamov a Michaela Kaločai Bobeková zo Slovenska.

Nefalšovaný temperament, identita zachytená v úprimnosti interpretácie, nespútaná energia a hlboká emócia prepojená s jazzom, flamencom, salsou, balkánom a lyrickosťou - to všetko vám prezradí samotná hudba, ktorá opisuje farby duše Barbory Botošovej.