d# pipl araund / Mihaľová & Šedivý (B-stage)

SK

d# pipl araund: 

Juraj Glonek - saxofón

Vladimír Kubalák - gitara

Ľuboš Kopták - basgitara

Jakub Valiček - bicie nástroje

 

Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý:

Kristína Mihaľová - spev

Jakub Šedivý - gitara

 

Na piatkovom Pódiu mladých talentov najprv vystúpi úplne nová kapela d# pipl araund, potom zahrá už pomerne známe duo Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý.

Kapela d# pipl araund vznikla na jar tohto roku. Ich hudba by sa dala charakterizovať ako elektronika hraná naživo a je silne ovplyvnená jazzom, DnB, jungle, trance, rock, a ďalšími žánrami. Medzi ich muzikantské vzory patria Aphex Twin, The Nerve, Erik Truffaz, Donny Mccaslin, Beat music, Moon Hooch, Too Many Zooz atď.

Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý patria medzi renomované osobnosti scény. Obaja študovali na konzervatóriu v Prahe, no ich pôsobenie na Slovensku odštartovala výhra v súťaži Nové tváre slovenského jazzu, kde získali ocenenie Objav roka 2017. Odvtedy sa mali možnosť predstaviť na pódiách pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke alebo Candy Dulfer. Koncertovali aj v Paríži a na známom jazzovom festivale Jazz à cours et à jardins 2019 v Lyone. V súčasnosti pripravujú vlastné album, na ktorom budeme mocť počuť napríklad aj známeho amerického basgitaristu Bryana „B-Dub“ Whitea.