Kamaal Williams nahradené koncertom tria JEFF LORBER, SONNY EMORY, JIMMY HASLIP

GB


Kamaal - klávesy, vokály
Samuel Laviso - bicie
Marquinn Mason - saxofón

Pred siedmimi rokmi skupina Yussef Kamaal vydala svoj jediný album “Black Focus”, s ktorým Kamaal Williams a Yussef Dayes odštartovali silnú novú vlnu britského, presnejšie londýnskeho jazzu.

Jazzu, v ktorom nájdeme rôznorodé inšpirácie: elektronickú hudbu, americké nahrávky zo šesťdesiatych rokov, košaté hudobné korene umelcov v multikultúrnom Londýne. Yussef Dayes bol nezabudnuteľným headlinerom minuloročných jazzákov - tento rok naše pozvanie prijal aj jeho legendárny parťák, Kamaal Williams.

Kamaal Williams začínal ako bubeník, no už niekoľko rokov sú jeho doménou klávesy. Po stopnutí projektu Yussef Kamaal sa rozhodol pre sólovú dráhu: po fantastických albumoch The Return (2018) a Wu Hen (2020) na jeseň prichádza tretí štúdiový. Podľa Kamaala novinka Stings prekvapí aj pridaním orientálnej hudby do zoznamu hudobných vplyvov. Na zozname sa už nachádzajú aj Herbie Hancock, John Coltrane, J Dilla, Miles Davis, Jamiroquai, Roy Ayers, či boombap hiphop. 

Williams má popri svojej jazzovej činnosti aj bokovku: pod pseudonymom Henry Wu produkuje jazzom šmrncnutú, ľahko experimentálnu elektronickú hudbu, 

Kamaal Williams je známy aj tým, že na jeho koncertoch dostáva veľa priestoru improvizácia - napriek početným vplyvom ide o plnokrvný jazz. Na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa vystúpi so svojim triom v zostave klávesy, bicie, a saxofón.