Nik West

USA

Nik West - basa, spev
Amber Sauer - spev
Collen Cole - spev
Hubie Wang - gitara
Clifton Williams - klávesy, spev
RJ Norwood Jr. - perkusie, bicie

Nik West je fantastická speváčka, a famózna basgitaristka. Prince o nej hovoril ako o svojej najväčšej pódiovej inšpirácií po Sheila E. Hrala s Princeom, Marcusom Millerom, Johnom Mayerom. 

Dave Stewart z Eurythmics ju opísal ako ženskú verziu Lennyho Kravitza. Slávny hudobník vie o čom hovorí: produkoval jej prvý album, a mladú Nik uviedol do hviezdnej muzikantskej spoločnosti. 

Nik West je z muzikantskej rodiny z mesta Phoenix. Zvuk basy ju očaril v pesničke "You Wanna Be Startin Somethin”, inšpirovala sa aj Marcusom Millerom a Brothers Johnson. O päť rokov od prvého koncertu sa dostala na vtedy nepredstaviteľnú úroveň: stala sa tvárou série nástrojov Dimension Bass značky Fender, a bola aj partnerom pri ich vývoji. V rámci spolupráce s Fenderom založila online súťaž pre gitaristky a basgitaristky. 

Nik West debutovala v roku 2012 albumom “Just In The Nik Of Time”, na Youtube prerazila neskorším promosinglom, podarenou coververziou Back In Black od AC/DC. Kôli veľkému úspechu prvý album vyšiel minulý rok v reedícií. 

Druhý album “Say Somethin’” vydala Nik West v júli tohto roku, okrem spomínaných svetoznámych fanúšikov jej hru na basu, spev, energiu, a zvuk ospevujú aj Bootsy Collins, Steven Tyler a Lenny Kravitz. 

Na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa privítame jednú z najväčších mladých hviezd amerického jazzfunku v ideálnom termíne, na šnúre k prelomovému druhému albumu s vynikajúcou doprovodnou skupinou.

Playlist obľúbených pesničiek Nik West na Apple Music http://bit.ly/niks_playlist