Nina Kohout

SK

Speváčka a skladateľka Nina Kohout má za sebou štúdium na prestížnej londýnskej  hudobnej škole The BRIT School, kde pôsobili aj Adele či Amy Winehouse. V roku 2020 získala titul Objav roka na Radio Head Awards. Začiatkom minulého roka vydala debutové EP Pandemonium, ktoré malo výborné ohlasy aj vo vysielaní BBC. Pesnička “Moonlight” z debutového EP bola označená ako Song Of The Day prestížneho amerického hudobného rádia KEXP. 

Nina bola predskokankou série koncertov izraelskej kapely Lola Marsh. Medzi jej doterajšie úspechy patria aj účasť na The Great Escape Festivale v Brightone, na Ahoi! Pop festivale v Linzi, a koncert na najväčšom európskom showcaseovom festivale Eurosonic v Holandsku, kde vystúpila spolu so sláčikovým kvintetom.

Vo svojej hudbe spája tajomné odtienky starého slovenského folklóru, vážnej hudby a sviežosť inovatívneho trip-hopu. Následne si tak vytvára svoj vlastný nadčasový, občas nekomfortne zvláštny a anarchický hudobný svet. Nina Kohout svojou zvukovovou výpravnosťou posúva hranice hudobnej poslušnosti, vedúca neustály rozhovor medzi invazívnym hororom a krehkou čistotou. 

Na zahajovacom koncerte jazzákov vystúpi spolu so svojim otcom, saxofonistom a klarinetistom Petrom Kohoutom. Peter Kohout je známy z účinkovania v skupinách Chór Važských Muzikantov, Bez ladu a skladu a Neuropa, momentálne (spolu s Ninou) je členom koncertnej zostavy elektronického projektu The Autumnist.