Reuben James

GB

Reuben James - spev, klávesy

Nathan Shingler - bicie

Immanuel Simelani - basa

Tom Ford - gitara

Britský klavirista, spevák a skladateľ Reuben James nahrával a vystupoval s megahviezdami ako Joni Mitchell, Bonnie Raitt, Herbie Hancock, John Legend, Sam Smith a Tom Misch. Ako klavirista ovláda virtuózne jazzové techniky, ako spevák má sladký, jemný soulful hlas. Ako bude znieť na jazzákoch silno naznačuje nástrojové obsadenie jeho tria: grand piano, kontrabas, bicie. Reuben James je na ostrovoch považovaný za jedného z najkreatívnejších umelcov na jazzovej scéne.

Kariéru Reuben Jamesa odštartovalo spoluautorstvo piesní pre album “The Thrill Of It All” Sama Smitha, spolu s Marcusom Mumfordom je autorom aj hudby do úspešného serálu Ted Lasso. Jeho najväčšou inšipráciou sú mená ako Frank Ocean, D'Angelo, Erykah Badu, John Legend, a Robert Glasper.

Reuben James časom vyvinul aj svoj vlastný, jedinečný zvuk a štýl - a stal jedným z najzaujímavejších hlasov britskej hudby. S vlastnou tvorbou debutoval pred štyrmi rokmi, jeho single boli vysoko v rebríčkoch BBC aj Jazz FM. Za ten čas vydal tri albumy, na tohtoročnom aktuálnom “Champagne Kisses” hosťovali slávni hudobníci ako Tom Ford, Braxton Cook, a Roy Ayers. Jeho tvorba na všetkých platformách nazbierala už vyše 50 miliónov prehratí.