Samuel Hošek

SK

Samuel Hošek - spev
Jureš Fallgrapp Líška - elektronika
Pavol Bereza - gitara
Matej Krivánek - basa
Juraj David Raši - bicie

Samuel Hošek je multitalentovaný umelec, spevák, výtvarník a performér. Je víťazom niekoľkých amerických a európskych súťaží v hudbe a výtvarnom umení. Ako 16 ročný získal štipendium v USA, neskôr študoval na divadenej fakulte VŠMU. Je absolventom VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe v odbore jazzový spev. Koncom roka 2020 vydal svoj debutový album s názvom “Our Time is Now”, ktorý nahral v spolupráci s producentom Jurešom Líškom z projektu Fallgrapp.

Koncept albumu sa sústreďuje na vnútorný svet. “V dnešnom svete je hlavný fokus na vonkajšiu krásu, no pre mňa je najzaujímavejšie, čo sa individuálne odohráva v hlave každého z nás. Som fascinovaný vnútornou krásou.”

Okrem jeho sólového projektu účinkuje aj s kapelami Samuel Hošek Jazz Band a Electric Sabina. Od roku 2019 vystupuje v predstavení The Czech Cabaret Show v pražskom divadle Royal na Vinohradoch. Samuel spolupracoval s hviezdami nielen jazzovej, ale aj populárnej scény ako Lucie Bílá, Marika Gombitová, Ben Cristovao, Majk Spirit, Ľuboš Šrámek, Nikolaj Nikitin, Sisa Michalidesová, Roland Kánik, Fallgrapp, Lyrik, Supa, Matys, či Ľudové Mladistvá. Okrem umeleckých aktivít sa už niekoľko rokov venuje vokálnemu koučingu na British International School v Bratislave.