The Baylor Project

USA

Jean Baylor - spev
Marcus Baylor - bicie
Terry Brewer - piano
Endrea Owens - basa
Keith Loftis - saxofón

Manželský pár Jean a Marcus Baylorovci si po úspešných rokoch v rôznych projektoch založili svoj vlastný. Debutovali pred dvoma rokmi albumom “The Journey”, za ktorý získali dve nominácie na cenu Grammy, v kategóriách “Best Jazz Vocal Album” a “Best Traditional R&B Performance”. Na náš festival prinesú špičkový, autentický americký souljazz!

Jean Baylor bola polovicou dievčenského hip-hop-soulového dua Zhane, ktoré sa v deväťdesiatch rokoch preslávilo niekoľkými silnými hitovkami, ako napríklad “Hey Mr. DJ”. Zhane účinkovali aj na nahrávkach rapových hviezd ako Naughty By Nature, De La Soul, a Busta Rhymes, a boli súčasťou Flavor Unit, umeleckého kolektívu okolo legendy Queen Latifah. 

Po rozpade Zhane Jean spievala s jazzovými velikánmi ako Kenny Garrett, Marcus Miller, a Yellowjackets. Bubeníkom Yellowjackets bol Marcus Baylor - a ten sa stal jej manželom. Marcus Baylor bol bubeníkom Yellowjackets 10 rokov, potom spolupracoval s ikonami žánru ako Cassandra Wilson, Kenny Garrett, a John Scofield. Nakoniec zvíťazila túžba po vlastnom projekte aj s autorským repertoárom, ktorý reprezentuje nielen skúsenosti a angažovanosť oboch na jazzovej scéne, ale aj gospelové a soulové korene manželov.

Na jazzákoch The Baylor Project vystúpi ako päťčlenná kapela, okrem pôvodných kompozícií manželského páru aj so soulful aranžmánmi klasických kúskov. Saxofonista Keith Loftis hrával s hviezdami ako Ray Charles, Benny Carter, alebo Roy Hargrove, a je oficiálnym umelcom načky Yamaha.