The Comet Is Coming - nahradené koncertom JUDITH HILL

GB

Shabaka Hutchings - saxofón
Betamax - bicie
Danalogue - klávesy

Vlajková loď londýnskej scény bude piatkovým headlinerom jazzákov. The Comet Is Coming na čele s geniálnym saxofonistom Shabakom Hutchingsom nedávno ohlásilo koniec činnosti, naplánovaný na koniec leta - no nechali sa ešte zlákať na náš festival.

Možno posledný, ale rozhodne jeden z posledných koncertov najväčších hviezd súčasného anglického jazzu bude v Bratislave!

Trio saxofonistu, bubeníka a klávesáka mieša jazz a funk s elektronickou hudbou a psychedelickým rockom: výsledkom je až kozmický jazz, inšpirovaný velikánmi ako Sun Ra a Alice Coltrane.  

The Comet Is Coming funguje desať rokov, za debutový album Channel The Spirits vydanom na The Leaf Label bol v roku 2016 nominovaný na Mercury Prize. Ďalšie dva albumy vyšli na značke Impulse!, na svojom poslednom turné pôvodne klubová skupina hrala aj na festivaloch ako Coachella a Glastonbury.

Najslávnejším členom The Comet Is Coming je Shabaka Hutchings, fantastický hráč na saxofón a klarinet. Na Mercury Prize bol Shabaka nominovaný aj so skupinou Sons Of Kemet, ktorá hrala amalgám psychedelického jazzrocku, a karibsko-africkej hudby.

Hutchings šéfoval aj avantgardnej jazzovej skupine Shabaka & The Ancestors, ktorá má na konte dva albumy, a minulý rok vydal aj sólový, temer ambientný album inšpirovaný africkou hudbou.

Výraznými osobnosťami londýnskeho jazzu sú aj bubebík Betamax (Maxwell Hallett) a klávesák Danalogue (Dan Leavers) - ich spoločný, pôvodne elektronický projekt Soccer96 pod vplyvom spoločného hrania  s aktérmi anglického jazzu sa dopracoval k vlastnému, ľahko experimentálnemu downtempo jazzu.