Open-Air Jarné Jazzáky v Rusovciach už 28. júna: Nate Smith + Kinfolk & Kokayi, Samuel Hošek

Open-air vydanie Jarných Jazzákov - večer plný kvalitnej inovatívnej hudby v krásnom prostredí pod holým nebom už čoskoro! V Sankt Vitus Kaffee v Rusovciach 28. júna vystúpi fantastický bubeník Nate Smith zo svojim projektom Kinfolk a s hosťujúcim raperom Kokayi. V úlohe predskokana domáci miláčik Samuel Hošek s kapelou, a s Jurešom Fallgrappom.

Vstupné od 29€ do 33€

Už takmer dve desaťročia je Nate Smith jedným z kľúčových hudobníkov medzinárodnej jazzovej scény. Hrá pudovo, inštiktívne, nezameniteľne originálne. Hral s velikánmi ako Pat Metheny, Dave Holland, Chris Potter, José James, John Patitucci, Randy Brecker, Monday Michiru, či Ravi Coltrane.

Jeho druhý album Kinfolk: Postcards from Everywhere z roku 2017 bol dvakrát nominovaný na cenu Grammy. Nahrávka spája jeho originálne kompozície moderného jazzu s R&B, popom, a hip-hopom.

Nate Smith sa vrhol aj do poprockového sveta - hral so skupinami Vulfpeck a The Fearless Flyers, s Paulom Simonom, a s Brittany Howard z Alabama Shakes.

V posledných rokoch sa cez sériu virálnych videí ukázal ako jeden z najvplyvnejších a najpopulárnejších bubeníkov svojej generácie. Jeho videá si pozreli milióny ľudí a inšpirovali nespočetné množstvo hudobníkov a fanúšikov.

Od roku 2018 ako bandleader vydal ďalšie úspešné albumy Pocket ChangeLight and Shadow a minulý rok aj Kinfolk 2: See the Birds.

V tomto roku má Nate Smith len šesť koncertov v Európe - k Jarným Jazzákom pridá slávne festivaly Jazz á Vienne, Pori Jazz, Copenhagen Jazz Festival a jazzové festivaly v talianskych mestách Rím a Pisa.

Nate Smith - bicie
Kokayi - spev / rap
Brad Allen Williams - gitara
Jon Cowherd - fender Rhodes
Fima Ephron - elektricka gitara
Jaleel Shaw - alto/soprano saxofón
Amma Whatt - spev

---

Samuel Hošek je multitalentovaný umelec - spevák, výtvarník a performér. Je víťazom niekoľkých amerických a európskych súťaží v hudbe a výtvarnom umení. Ako 16 ročný získal štipendium v USA, neskôr študoval na divadenej fakulte VŠMU. Je absolventom VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe v odbore jazzový spev.

Koncom roka 2020 vydal svoj debutový album s názvom Our Time is Now, ktorý nahral v spolupráci s producentom Jurešom Líškom z projektu Fallgrapp. Koncept albumu sa sústreďuje na vnútorný svet a vnútornú krásu

Svoje kvality dokázal naposledy na veľmi úspešnom vystúpení na Bratislavských Jazzových Dňoch 2021.

Samuel Hošek - spev
Jureš Fallgrapp - elektronika
Pavol Bereza - gitara
Denis Pagáč - basa
Juraj David Raši - bicie