Open-Air Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2023 - zahajovací koncert v Rusovciach už 10. septembra!

Open-Air zahajovací koncert Bratislavských Jazzových Dní Slovenská Sporiteľňa 2023 sa uskutoční už 10. septembra od 18:30 na Letnej scéne SĽUKu v Rusovciach.

Vstupenky od 19€ do 23€ už sú v predaji v sieti Ticketportal.

Peter Lipa si ako hostiteľ a headliner koncertného večera opäť pozval dvoch talentovaných hostí s jedinečným pohľadom na hudbu.

Uznávaný gitarista, skladateľ, producent a spevák Andrej Šeban sa predstaví sólo, nielen s gitarou, ale aj s klavírom. Na koncerte odznejú nielen skladby z jeho pripravovaného albumu, ale aj prierez jeho bohatou tvorbou.

Večer otvorí Nina Kohout, ktorá sa na našom festivale predstaví prvýkrát. Vo svojej hudbe spája tajomné odtiene starého slovenského folklóru, vážnej hudby a sviežosť inovatívneho trip-hopu. Nina Kohout v doprovode saxofonistu a klarinestu (a svojho otca) Petra Kohouta predstaví svoj vlastný nadčasový, zvláštny, príťažlivý hudobný svet. 

Zahajovací koncert BJD uzavrie Peter Lipa, doyen slovenského jazzu a jedna z najvýznamnejších osobností európskej jazzovej scény, už tradične so svojim bandom a pestrým repertoárom.