Cyrille Aimée

FR

Cyrille Aimee - spev
Hila Kulik - piano
Lex Warshawsky - basa
Andreas Svendsen - bicie

Cyrille Aimée je francúzska jazzová speváčka s americkou kariérou. Vyhrala súťaže Montreux Jazz Festival Competition a Sarah Vaughan International Jazz Competition, a bola finalistkou Thelonious Monk International Jazz Competition. New York Times označil Aimée ako zmes Michaela Jacksona a Sarah Vaughan, ktorá stojí jednou nohou v tradíciách, druhou v súčasnom zvuku. Zažiarila po boku legiend ako David Sanborn, Wynton Marsalis, alebo Christian McBride, ale aj sólo iba so svojim spevom a looperom. Za coververziu pesničky “Marry Me a Little” Stephena Sondheima bola nominovaná na cenu Grammy. Cyrille je talentovaná, zábavná, kultivovaná, a šarmantná, s okamžite rozpoznateľným hlasom.

Narodila sa vo francúskom mestečku, v ktorom sa každoročne konal Django Reinhardt Festival - prvou jej inšpiráciou bol prirodzene gipsy jazz. Ako teenagerka spievala v parížskych kluboch, ktoré čoskoro vymenila na tie najznámejšie jazzové na Manhattane. So svojou kapelou Surreal Band miešala jazz, folk, swing, a francúzske elementy, na začiatku sólovej dráhy hrala inovatívny mix brazílskej hudby, gipsy jazzu a tradičného pesničkárstva. 

Improvizácia pre Cyrille Aimée nie je len technikou, je to spôsob života, ktorý jej umožnil podeliť sa o svoj pútavý hlas a iskrivú kreativitu so svetom, a priviedol ju aj na nečakané cesty. Nie je náhoda, že tretina jej albumov sú koncertné nahrávky.