D.Y.K.

CZ

Vojtěch Dyk – spev

Ondřej Pivec – klávesy, hammond

Ján Andr – klávesy

Jiří Kalousek – gitara

Marek Cába – basgitara

Filip Ernst – bicie

Josef Buchta - trúbka

Lukáš Koudelka – trúbka

Peter Hnětkovský – trombón

Michal Žáček – saxofón

Annamária d‘Almeida - vokály

Marta Kloučková - vokály

Jakub Vaňas - vokály

Nový projekt českého speváka Vojtecha Dyka a dvojnásobného držiteľa Grammy Ondřeja Pivca má korene v Brooklyne, kde spoločne s prvotriednymi americkými hudobníkmi vznikla unikátna nahrávka. Repertoár D.Y.K. naživo videli diváci premiérovo len na piatoch českých letných festivaloch. Na našom festivale bude ešte neopozeranou novinkou.

 

Vojtěch Dyk si pochvaľuje, že nahrávaním D.Y.K. vystúpil zo svojej komfortnej zóny - americkí hráči mali muzikantskú slobodu, sám sa ponoril do hudobného sveta bez hraníc. Na albume sa podstatne podieľal slávny hudobník a producent Ondřej Pivec, držiteľ dvoch cien Grammy, ktoré mu vyniesla spolupráca s Gregorym Porterom. Na nahrávanie Pivec prizval aj svoju aktuálnu kapely Kennedy Administration. Pivec je zároveň aj kapelníkom živej verzie projektu D.Y.K.

Vojtěch Dyk je český herec a hudobník. Je synom literárneho historika a spisovateľa Radka Pytlíka, a majiteľky nakladateľstva Emporius Věry Dykovej. K spevu sa dostal už zamlada v chlapčenskom zbore Pueri gaudentes. Hviezdny štatút mu zabezpečila pozícia frontmana skupiny Nightwork, preslávil sa a dodnes vystupuje aj ako spevák brnenského swingového orchestra B-Side Band. 

Kôli výrazným speváckym úspechom už pred desiatimi rokmi obmedzil angažmán v Národnom divadle, aj ďalšie herecké aktivity - hral vo filme režisérky Alice Nellis, spolupracoval s Hapkom a Horáčkom na predstavení v Štátnej opere. Svoju hereckú kariéru začal spolu s Jakubom Prachařom v divadle La Fabrika.

“Prepíšte dějiny. Vôbec prvýkrát sa na českej scéne objavuje projekt plný mimoriadnych hudobných individualít, ktorý svoujou produkciou môže konkurovat špičkovým zahraničním kapelám”, píše o koncerte D.Y.K. český Musicserver  a dodáva: “Americký projekt Vojtěcha Dyka naživo funguje luxusne!”