Bella Wagner & Band

A

Bella Wagner - spev
Oliver Werbach - saxofón, EWI
Wolfo Schmidt - klavír
Werner Laher - basa
Thomas Froschauer - bicie
Thomas Palme - gitary

Bella Wagner je na ceste k dobytiu európskej hudobnej scény. Každý, kto mal to šťastie vidieť ju naživo vie, prečo to tak je. Jej úžasný hlas udržiava publikum v permanentom, až infekčnom opojení. Je plná energie, a to nielen na javisku.

Bella Wagner je inšpirovaná hudbou a spevom legiend ako Eartha Kitt, Nina Simone a Betty Davis, a vášnivo miluje jazz, funk a soul.

Už v sedemnástich začala spievať v rôznych skupinách. Viedeňská speváčka s chorvátsko-maďarsko-slovenskými koreňmi sa temer okamžite stala neodmysliteľnou súčasťou rakúskej klubovej scény.

Bella Wagner nedávno vydala svoj prvý album "That's what I like", ktorý obsahuje sedem unikátnych interpretácií klasických, večne zelených skladieb. Nájdeme na ňom očarujúce verzie "I Put A Spell On You" Screamin' Jay Hawkinsa , "Is You" Louisa Jordana, "Baby Blue" Boba Dylana, alebo "Love Me Or Leave Me" Niny Simone.

V júni tohto roku bola predskokankou Lennyho Kravizta, v júli odohrala veľmi úspešný koncert na legendárnom jazzovom festivale v Montreaux. Momentálne nahráva svoj druhý album.