Anomalie

FR

Nicolas Dupuís - klávesy
Alexis Alina - druhý kláves
Anthony Pageot - bicie
Gabriel Lamarre-Charette - basa & synth

Nicolas Dupuis je famózny mladý klavirista z kanadského Montrealu, od útleho veku školený v klasickom a jazzovom duchu. Hru na svoj nástroj aj vyučoval - na popredných Berklee School of Music a Nexus Institute. Na náš festival príde so svojim štvorčlenným elektronickým projektom Anomalie.

Ako 19-ročný Nicolas získal prestížnu kanadskú cenu pre mladých interprétov vážnej hudby. Vzápätí sa vydal smerom k vlastnej, avantgardnej tvorbe, ktorá je okrem moderného jazzu inšpirovaná inštrumentálnym hiphopom a elektronickou downtempo scénou. Napriek tomu že dodnes ostáva nezávislým umelcom, jeho hudba získala milióny poslucháčov na streamovacích službách. Nicolas je hviezdou aj na Youtube: produkuje úspešné virálne videá, na ktorých prezentuje svoje fantastické schopnosti v hre na klávesy. 

Pod hlavičkou projektu Anomalie vydal dva albumy, prvú a druhú časť “Métropole”, inšpirované kultúrnym amalgámom jeho rodného mesta. Albumy vydal na nezávislej značke Lowtemp newyorského, pôvodom slovinského elektronického producenta Gramatika.

Anomalie sa naživo predstavil ako predskokan Kamasiho Washnigtona, následné samostatné severoamerické turné bolo vypredané. Na rane je teraz náš kontinent, na mesiac trvajúcom turné po európskych metropolách Anomalie zahrá aj na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa. Na pódiu bude štvorčlenná kapela - Nicolas Dupuis, druhý klávesák Alexis Alina, bubeník Anthony Pageot, a basák Gabriel Lamarre-Charette, ktorý občas zahrá aj na tretie klávesy.