Camille Bertault

FR

Camille Bertault - spev
Fady Farah - piano
Christophe Minck - basa
Minino Garay - bicie/perkusie

Mladá, extrémne talentovaná parížska speváčka a konzervatoristka Camille Bertault už mala nahratý svoj prvý štúdiový album so špičkovými francúzskymi hudobníkmi, a priprapovala sa na pozvoľný rozbeh svojej jazzovej kariéry. Po jednej neúspešnej skúške na konzervatóriu sa vrátila domov, napísala text, a naspievala ho do klasiky Johna Coltranea, sólo odscatovala, video uverejnila. Vybuchli internety. Zrodila sa nová hviezda francúzskeho jazzu.

Camille ešte nahrala niekoľko vlastných verzií jazzových klasík, ale aj súčasné pesničky, napríklad Coryho Henryho a Snarky Puppy, jamujúcich na hitovku Beyoncé. Cory Henry ju spoznal v obecenstve na svojom parížskom koncerte, zavolal Camille na pódium, ktorá za prá minút zložila francúzsky text, a ďalšia senzácia bola na svete.

Po tom všetkom Camille Bertault vydala svoj už existujúci debutový album "En Vie", ktorý je vlastne hommage k Blue Note - obsahuje aj adaptácie kompozícií Herbieho Hancocka, Arta Blakeyho, Wayena Shortera, Dukea Ellingtona. Album vyšiel zároveň aj v kolíske jazzu, v USA.

Camille spieva tak prirodzene, ako dýcha. Má aj výnimočnú fantáziu a kreativitu. Preslávila sa vďaka internetu, no nie je žiadnou rýchlokvasenou hviezdičkou - ale nádejou francúzskeho aj svetového jazzu.