Spanish Harlem Orchestra

USA

Príbeh SHO je príbehom hudby ľudí, ktorí vypestovali a starali sa o základ, podstatu latino-kultúry v mestskej a etnickej kultúre mesta New York. Komunita z East Side známa ako "El Barrio" je integrálnou časťou novej hispanskej kultúry v N.Y. a práve z tohto prostredia pochádza aj jadro súboru. 

Je to 13 vynikajúcich hudobníkov, ktorí sa sformovali pod vedením známeho pianistu a aranžéra Oscara Hernandeza a veľmi rýchlo sa zaradili ako jeden z pilierov súčasnej latino hudby. Prvý album "Un Gran Dia En El Barrio" vydávajú v r.2002. 

Spája sa tu mambo, cha-cha-cha, rumba a guajira do hudobnej lahôdky a ocenenia nedali dlho na seba čakat. Grammy nominácia na "Best Salsa Album" má dopad aj na ďalšie ocenenia, keď skupina vyhrala v r.2003 Latin Billboard Award za "Salsa Album of the Year-Best New Group".

Nasledujú koncerty a turné po USA, Kanade a Európe a účinkovanie na prestížnych jazzových festivaloch:Montreal Jazz Festival a legendárny Newport Jazz Festival. V r.2005 opäť získali cenu Grammy za "Best Salsa Album" roka.