ITA

Stefano Bollani je slávny taliansky hráč na klavír a Fender Rhodes. Hral s hviezdami ako Chick Corea, Bill Frisell, Richard Galliano, Gato Barbieri, Bobby McFerrin, Pat Metheny, Caetano Veloso, a Hector Zazou.

 

Enrico Rava je nepochybne jedným z mála Talianov, ktorí sú svetoznámymi hviezdami jazzu. Rava je trúbkár, a hráč na kridlovku. Na scéne je aktívny od polovice šesťdesiatych rokov, začínal v kapele Gata Barbieriho. Krátko na to sa presťahoval do New Yorku, kde sa stal súčasťou čerstvej bebop scény.

Luca Ciarla Quartet je najoriginálnejšou a medzinárodne najúspešnejšou talianskou jazzovou skupinou súčasnosti. Luca Ciarla je hviezdnym jazzovým huslistom s nezameniteľným štýlom a neobyčajnou žánrovou pestrosťou.
 

Ruggero Robin je taliansky gitarista, na Slovensku dobre známy zo spolupráce s Petrom Lipom. Hrá smooth jazz s bluesovým feelingom.

Mario Biondi disponuje jasným, pevným, hlbokým a zmyselným hlasom. Talianska spevácka hviezda vyvoláva príjemné spomienky na soulových a rhythm & bluesových velikánov, no svoje obľúbené žánre obohacuje sicílskym temperamentom a jedinečnou farbou hlasu.

Jej spev sa vyznačuje inštrumentálnym prístupom a teplým zafarbením, perfektným načasovaním a krásnou intonáciou. Roberta Gambarini má až neuveriteľnú techniku spevu, ale aj prvotriedny scat a úžasné  improvizačné schopnosti. Pred štrymi rokmi bola nominovaná na Grammy Awards za svoj album “Easy To Love”, pred dvoma rokmi ju kritici mienkotvorného časopisu Downbeat zvolili za najväčšiu vychádzajúcu spevácku hviezdu jazzu. 

Gianfranco Continenza je taliansky skladateľ a gitarista. Pochádza z Torina, kde vďaka svojmu otcovi začal hrať na gitaru už ako osemročný. Otec Nino Continenza je taktiež renomovaný jazzový gitarista. Gianfranco vyštudoval Guitar Institute of Technology v Hollywoode so 100percentým výsledkom, má teda americký červený diplom z hry na gitaru, a z jazzu.