2014

Zoskupenie Gajlík-Hodek-Oravec-Ragan Group je moderné jazzové kvarteto, v ktorom sa našli štyria mladí a talentovaní slovenskí hudobníci. 

Victor Wooten hral na našom festivale v roku 2008, vtedy ako člen hviezdného tria basgitaristov S.M.V.: Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten. Na jubilejnom 40. ročníku Bratislavských Jazzových Dní ho uvidíme s vlastnou, takmer čisto rodinnou skupinou.  

Kavorka je kvarteto štyroch fantastických, v Írsku žijúcich jazzových hudobníkov. Kapela debutovala na írskom Bray jazz Festivale, odvtedy sa považuje za klenot tamojšej jazzovej scény.

Mike Stern je jeden z najlepších a najznámejších amerických gitaristov. Bob Franceschini je známy predovšetkým od The Yellowjackets. Keith Carlock je bubeník Steely Dan a Toto. Plus fantastický basák Chris Minh Doky.

Ed Partyka Jazz Orchestra je jedným z najlepších a najzaujímavejších mladých európskych bigbandov. Nestor európskej bigbandovej scény prvýkrát na Slovensku.

Joe Locke je uznávaný americký vibrafonista a skladateľ. Renomovaný jazzový magazín DownBeat ho označil za najlepšieho vibrafonistu, Jazz Journalists Association ho trikrát ocenil ako vibrafonistu roka. 

Ak ani po poslednom koncerte nemáte ešte chuť ísť rovno do postele, zamierte z Incheby na Štúrovu do Luxor pasáže! Nu Spirit Club v piatok aj sobotu ponúka návštevníkom BJD 2014 prvotriednu afterparty až do skorých ranných hodín. Po predložení lístka na BJD 2014 si môžete vychutnať program v oboch sálach klubu (nefajčiarsky a fajčiarsky) úplne zadarmo.

Legendárny gitarista John Scofield hral na Bratislavských Jazzových Dňoch v roku 1990. Vtedy s kvartetom, teraz príde ako kapelník tria s bubeníkom Billom Stewartom a basgitaristom Steveom Swallowom. 

Kmeňovou formáciou vibrafonistu Heráka a pianistu Vaňoučeka je duo AsGuests, pre náš festival špeciálne rozšírené na kvartet, navyše doplnený o speváčku Anku Koziel.

Jednou z najznámejších a najuznávenejších kubánskych jazzových pianistiek je Lillia Expósito, známa ako Bellita. Bellita je navyše vynikajúca peváčka, skladateľka, a perkusionistka. Na náš festival príde so skupinou Jazztumbatá a špeciálnym hosťom Glendou.